Svatý Petr naštěstí neudělal z Ďáblického háje dešťivé peklo.

Neuplynul ani celý týden a Pražská MTBO liga pokračovala druhým závodem. Meloun ustál nátlak Svatýho Petra a i přes beznadějnou dešťovou předpověď se rozhodl závod v Ďáblickém lese udělat. 29 lidí kteří se sešli, přestože všichni museli s možností deště počítat, dokazuje že to nebyla špatná volba. I když byl terén mokrý, nakonec v průběhu závodu šťastně nepršelo a díky vesměs tvrdému a místy kamenitému podloží prostoru lesa to ani nebyl vyloženě bahnitý závod a kola po dojezdu do cíle v hospodě na Zlaté Vyhlídce by wapku ani nepotřebovala.

Meloun „namotal“ do mapy  20 kontrol, kde malá část byla podobně jako v 1.kole na Spořilově v sídlištní zástavbě. Zvláštností závodu byla neuvěřitelná tma v závodním prostoru. Temně zatažená obloha a husté stromy Ďáblického háje způsobili v lese už v 6hodin odpoledne takové šero, že to mnohým závodníkům výrazně ztěžovalo čtení mapy a orientaci. Závod byl cca 12km dlouhý a než o fyzičce byl mnohem více právě o precizní orientaci. Hustá spleť cestiček, často i takových, které v mapě ani nebyli (Meloun to férově v pokynech avizoval..) a k tomu mokrý, klouzavý podklad nikde neumožňovali roztáčet kliky kol do silového tempa. Rytmus se musel často měnit a volnější úsilí tak bylo pro výsledný čas efektivnější než snaha kolo neustále rozjíždět brutální silou.

Snad díky mokrému dni a tudíž prázdnému lesu zůstaly všechny kontroly po dobu závodu na místě, jen s fáborky na mapový start si někdo evidentně hrál, ale naštěstí je nepřevěšoval.  Jak je již uvedeno jinde na tomto webu závod vyhrál Martin Sajal, před Markétou Kuchařovou (po přepočtu) a Mirkem Kalinou. Vítěz v rozhovoru po závodě sám přiznal že závody kde nerozhoduje fyzička mu naprosto vyhovují a v poslední době se na ně specializuje :o). Někteří závodníci, kteří jezdí Pražskou MTBO Ligu se místo 2. závodu rozhodli raději zůčastnit Mistrovství Evropy MTBO v Dánsku. Budiž jim tato kratochvíle odpuštěna.

Kdo jezdí MTBO ten ví, že v nejbližší době bude závodů až až, takže 3. závod pražské ligy bude až 15.7. Přesto sledujte náš web, objeví se propozice a možná i nějaké další novinky. Avoj.