Tak vám to nestačilo?

O posledním 7.závodě Pražské MTBO ligy bohužel zatím nikdo nic nenapsal, tak by bylo záhodno alespoň zmínit, že pro nás Mirek připravil exkluzivní závod na vlastní MTBO speciálce a všichni si více než spravili chuť po nevydařeném 6.závodě. Mirkovi velkej dík.

 

Tím úspěšně skončil ročník 2009, teď jsou na pořadu dne MTBO závody ČP (Nový Bor a Šumperk) a ročník 2010 zahájíme na jaře se změnou času.

 

Pořadatelů různých „edvenčrů“ (Bike-O) a podobných akcí na turistickejch mapách jsou všude hromady, takže jsem vždycky hrozně rád, když se objeví někdo, kdo uspořádá opravdový MTBO, tzn. závod na MTBO speciální mapě nebo na mapě pro OB (jako za starejch časů) a se skutečnou MTBO tratí s volbami postupů od kontroly ke kontrole. Stavba kvalitní MTBO trati je určitě obtížnější než rozhození kontrol do scorelaufu na turistickou padesátku, ale o tom MTBO je. Byl bych rád, kdyby Pražská MTBO liga sloužila jako platforma pro propagaci právě takovejch opravdu-MTBO akcí a protože se pár podobných MTBO akcí v Praze a okolí chystá, rozhod jsem se vytvořit kalendář dalších akcí (viz. sekce Kalendář závodů), které sice nejsou součástí MTBO ligy, ale ke kterým bychom se rádi přihlásili.

 

Takže pokud vám to ještě tuhle sezónu snad nestačilo:

 

13.10.2009 (úterý), Noční MTBO (Start: 19:00-20:00), middle (tak do hoďky), někde v Praze (viz.anketa na konci článku) - Lukáš Cernan

 

7.11.2009 (sobota), MTBO Maudi cup,   více zde  - Švarcbach family

 

15.1.10 (pátek), Večerní Praha, cca 2-3hoďky, někde v dosahu metra (více časem) - Viprahlej Viktor

 

Propozice nebo odkazy na ně budou. Sledujte web.

 

Termínovka závodů ČP2010 už je na světě, takže budeme moct pomalu začít řešit termínovku Pražské MTBO ligy pro příští rok.

 

Je mou světlou nadějí, že termínovky se v tomto pořadí vytvářejí naposledy a pro příště vzhledem k mohutnému nástupu moderní a progresivní MTBO ligy bude svaz (ČSOS) a IOF (mezinárodní federace) stanovovat termíny nejen závodů ČP, ale i závodů WRE (světová série) až podle nás, protože vítězství v naší lize se pomalu, ale naprosto nezadržitelně stává podstatně prestižnější záležitostí než vítězství v Českém poháru.

 

Vzhledem k tomu, že se objevili zvěsti a úvahy, že na O-gala (ples orientačních sportovců, 5.12.09, Jičín) by jako MTBO bajker roku mohl snad být vyhlášen někdo jiný než právě vítěz prestižní Pražské MTBO ligy, předsednictvo ligy připravuje diplomatickou nótu pořadateli O-gala, která bude zveřejněna v nejbližších týdnech (sledujte web).

 

Meloun


Anketa

Zůčastníš se Nočního MTBO 13.10. ?

Ano
(9)
47%

Jo
(9)
47%

Ne
(1)
5%

Celkový počet hlasů: 19