Superlativy 5.závodu ligy

Tento závod si v porovnání s ostatními díly Pražské MTBO ligy zaslouží několik superlativů. 

  1. mapa s nejtenčími liniemi – pro všechny sice stejné, ale špatně vidět
  2. nejvíce ukradených kontrol,
  3. NEJdelší závod , čas vítěze přes hodinu a třičtvrtě a z toho vyplývající pravděpodobně
  4. NEJDELŠÍ MIDDLE HISTORIE MTBO :o)

Na rozdíl od ostatních organizátorů si to Hynek ve stylu ruských mužíků žádným způsobem neulehčil a start ponechal na parkovišti aniž by měl šanci v případě nepříznivého počasí uchýlit se do restauračního zařízení.

Samotný závod se pak skládal ze dvou částí. První část se skládala z 18 kontrol s povinným postupem a na ní navazující 14-ti kontrolový freeorder. Již první kontrola většině ukázala, že se bude jednat o mapově velice těžký závod.

 

Já sám za sebe mohu říci, že už dlouho se mi nestalo abych se v mapě naprosto ztratil. Tentokrát snad 3x. Zvláště druhé kolo bylo vypečené neboť některé kontroly byly totožné s těmi z kola prvního a některé byly kousek vedle. A to že 4 byly ukradeny také na jistotě nepřidalo. V každém případě do cíle se všichni dostali ať už posbírali co posbírali. Naše údy též doznaly určitých změn neb ostružiní v těchto končinách opravdu bují. Nevím zdali někdo vyfotil Ramachův nos, ale ten byl slušivě ozdoben :o).

 

Byl bych velice kritický k chování některých závodníků, kteří ač úspěšní tak si ani pro cenu do restaurace ,,Pod hrází“ nedošli. Výkon některých si sice o odměnu neříkal vůbec, ti však poslušně čekali a vzdali tak hold minimálně pořadateli. Hlavně však zvýšili tržbu hostinskému. To tzv. tvrdé jádro mtboligy se opravdu začíná krystalizovat. A tímto apeluji na ostatní závodníky (trénující jedince) – přidejte se.

 

Čenda W.