Fakta ze 4.závodu

Napsal jsem článek ke všem 3 předchozím závodům a psát ho ze svýho závodu mi přijde ujetý…

 

Takže ode mě se tentokrát dozvíte jen fakta  a pár zajímavých čísel. Když byste někdo chtěl napsat reportík z pohledu závodníka, tak iniciativě se meze nekladou!

 

Na 4. závod se v termínu přihlásilo 42 lidí. Po termínu se dohlašovalo 9 lidí a bez přihlášení přišli 4 příchozí. Celkem do Dívčího skoku odstartovalo přesně 50 lidi ( komu nesedí počty, tak 5 předem přihlášených nedorazilo) Přesně 50 map jsem i nechal vytisknout, takže to vyšlo tip ťop. Bohužel 2 průkazky mi u výsledků Dívčího skoku chybí - kdo se nenajde ve výsledkovce tak se případně ozvěte na mail ligy. Mužský hek jelo 42 lidí, a tam vše zdá se sedí….

 

26 kontrol pro oba závody jsem rozvážel 90 minut místo naivně zamýšlené „hodinky“.  Proto jsme prvního závodníka odstartovali až v 16:10. A taky nejspíš proto jsem ve spěchu 15ku umístil na cestičce o pár desítek metrů blíž než měla být. Sorry. Poslední závodník vyrážel na trať ve 20:13 !

 

Po závodě jsme kvůli tmě sebrali s Márou jen 10 kontrol. Pro zbytek jsem jel druhý den ráno. Všechny kontroly byli v pořádku tam kde jsem je před závodem rozmístil! Ukradena tedy byla jen 17ka (první kontrola na Mužském Heku) kterou jsme po vašem avizování poslali po závodníkovi a nahradili. Osobně nechápu že zrovna tuhle někdo ukradl. Přiznám se že jsem měl jiné „favority“ u kterých jsem se obával že nevydrží…

 

Tím se dostávám k celkem nepochopitelný kauze: V průběhu závodu se ozvali hlasy že kromě 17ky chybí kleště i na kontrole 6. (myslím že to říkalo víc lidí) a ještě někdo snad říkal že i na 26ce. Druhý den ráno při stahování byli ale i tyto dvě zcela v pořádku! Tak jsem se jal doma probírat průkazky jednu po druhé, že budu kontrolovat tyto dvě ražení a diskat kdo některou nebude mít.…. ale všichni máte obě ražený, tak nechápu co jste kdo řešil… :o) Celkem tedy byli zcizeny jen jedny kleště.

 

Pro borce který startoval večer úplně poslední na Dívčí skok a přijel s tím že 15ka už tam není…žes to projel po cestičce tam i zpět, ale prostě není…a já ti slíbil, že to ověřím při stahování, a podle toho tě zařadím do výsledků, tak věř, že i 15ka tam ještě ráno furt byla – sice jak jsem psal výše - mírně jinde - ale to měli všichni stejně – takže ty holt disklej seš. (bohužel sem tvou průkazu následně někde ztratil, takže jestli chceš i tak uvést do výsledků tak se ozvi na mail ligy :o))

 

Vítězem Dívčího skoku byl s časem 35:04 vyhlášen Martin Sajal, a vítězem Mužskýho heku Eda Folprecht s časem 31:54. Ale znovu se nám stalo že podle koeficientu měla být vyhlášena žena – dokonce v obou případech !!! Dívčí skok vyhrála Míša Lacigová - časem po přepočtu 32:02 a Mužský hek Maruška Hrdinová - časem po přepočtu 30:57 Tak teď co s tím? Šampáňo bylo již prolito hrdlem, ale trofej by se měla nejspíš dodatečně přesunout řekl bych… ( nechám to na Vás pánové…) Každopádně gratulujeme nejlepším mužům i našim superrychlým ženám! Možná je na místě trochu více ozřejmit ten koeficient – udělám to v samostatném mini článku.

 

Takže závěrem:

Ve 21:40 když jsem z pokusu o sběr kontrol ve tmě jel domů znovu kolem hospody, probíralo tam zážitky z trati na zahrádce ještě cca 10 lidí!  - že by se nám rodilo tvrdé jádro Pražské ligy? :o)

 

Přestože každá trať byla úplně jiná, nejmenší časový rozdíl mezi prvním a druhým závodem dosáhl Kamenáč jehož časy se liší o pouhých 7 vteřin!

 

Kontrolu 21 u studánky jsem umístil přesně jak jsem chtěl, ale v mapě jsem měl kroužek nepřesně. I za to sorry. Kromě tohoto a již zmíněné 15ky snad vše ostatní bylo korekt.

 

Ještě chci tímto velmi poděkovat bratránkovi Márovi za pomoc, protože sám bych ten šrumec na startu rozhodně nezvládl – i tak jsme měli chvílemi co dělat – inu zkušenost pro příště… Také díky všem kteří nám v závěru pomáhali dopočítávat výsledky.

 

A jestli jste někdo prej našel cyklocomputer, tak se ozvěte Martinovi do Knihy návštěv.

 

Avoj příště. Kouřa