Pražská MTBO liga začala

Ve čtvrtek 18.6. v odpoledních hodinách se uskutečnil na Spořilově a v přilehlém Křčském lese první závod Pražské MTBO Ligy. Organizace úvodního závodu se ujala Míša Lacigová a její friends a je nutné zdůraznit, že výběr historicky premierového podniku nově se rodivšího seriálu nemohl být přidělen do lepších rukou!  Míša v podstatě připravila závod, který by snesl mnohem přísnější měřítka, než jaké jsme při přípravě Pražské ligy zamýšleli. Centrum závodu disponovalo parkovacími místy, shromaždištěm se stánkem s občerstvením, kde se grilovali pochutiny, a prodávalo pivko. To vše na útulné zahrádce, kde bezprostředně za zadní brankou byl vyznačen prostor startu a cíle. Zkrátka z organizace závodu byly znát velké zkušenosti které Míša nesporně má. Laťka pro další organizátory tak byla nasazena proklatě vysoko!

Míša dopředu avizovala sprint a middle v jednom. Osobně jsem očekával sprintově blízké kontroly s middlovým cílovým časem. Jenže on to byl v podstatě dvojzávod! Sprint v nádherném prostředí mezi uličkami Spořilovské vilové čtvrti, na vlastnoručně vyrobené mapce – kdo by to byl řekl, že tam mají tolik záludných cestiček... A na tento „předkrm“ navazoval fyzicky solidně těžký middle v prostoru Krčského lesa včetně pasáží kolem Hrádku, kde se každoročně na podzim běhá tradiční Velká Kunratická. Kromě standardního sledu kontrol byli na mapě ještě tři vložené shluky kontrol jejichž vysbírání vždy řádně prověřilo orientaci. Zkrátka a dobře kdo to celé objel měl v nohách takový víkendový závod uprostřed týdne.

Na první závod si přišlo „osahat“ Pražskou Ligu úctyhodných 39 závodníků z toho 8 žen, které v tu chvíli ještě nevěděli, že budou pomocí koeficientu soupeřit s muži dohromady. Časy nejlepších prestižáků jen pár minut pod hodinu ukazují na opravdu náročný middle – a co teprve časy závodníků z druhé poloviny výsledkové listiny – 80 – 100 minut – lze říci že kombinací Sprintu a Middlu Míša pro mnohé připravila vlastně solidní dřinu na klasické trati J

Za sebe jsem nezaznamenal nikoho, kdo by si závod nepochvaloval, respektive kdo by s něčím byl hrubě nespokojen nebo jakkoliv protestoval. Co vím tak jedny kleště nám někdo z kontroly převěsil údajně na jinou kontrolu, a kdo startoval později měl už nějakými nenechavci takto ovlivněné kontroly dvě nebo tři. To je ale jev na který si asi budeme muset zvyknout, že se v rámci Pražské Ligy bude bohužel stávat. Nenechavců je plný svět – zvlášť asi v Praze…  Ostatně říkáme tomu Pražská liga, ale hlavním motivem založení je umožnit potrénovat, takže to tak i berte. Prostě s rezervou. Zorganizovat zcela regulerní závody třeba s hlídáním kontrol proti nenechavcům není naší ambicí.

Hlavní iniciátor myšlenky Pražské MTBO ligy Petr – Meloun - Lukavec se z prvního závodu vtipně omluvil kvůli pracovní cestě mimo Prahu a vůbec nedorazil. Zahajovací řečí pověřil mě. Takže jsme to u Míši na zahrádce ve čtvrtek ve 20:30 CET oficiálně zahájili, a kdo tam byl bude jednou vzpomínat jak byl při tom když se tenkrát poprvé rozjížděla Pražská MTBO Liga.

Míša v závěru přinesla pro vítěze nádherný ovocný dort! Na kterém si posléze pochutnal každý, kdo měl zájem. Nejrychlejší čas dosáhl Jirka Kazda 55:06 a byl na místě vyhlášen jako vítěz, jenže přepočtem koeficientu pro ženy , který v prvním závodě ještě nebyl úplně jednoznačný se ukázalo že na dort měla dosáhnout Maruška Hrdinová. (více info k tématu koeficientu pro ženy bude bude v zápětí v sólo článku)

Další závod je už tuto středu 24.6. v Ďáblickém háji pod taktovkou Melouna. Takže přijďte zas potrénovat.

Další fotky z 1.závodu MTBO ligy v sekci fotogalerie.