Slepé uličky poznání – 6.závod

Kdo znáte cimrmanovu teorii poznání, víte, že Jára osobně považoval za svůj největší přínos poznání, právě studium slepých uliček, aby pak mohl stát jako maják na stráži a varovat: „Tudy ne přátelé, tudy cesta nevede.“

 

Namlsáni možná až zbytečně přehnanou péčí z předchozích závodů, kdy např. při 1.závodě KLádin dokresloval mapu v Ocadu nebo při 4.závodě, kdy Kouřa osobně projížděl jednotlivé varianty voleb postupů, aby věděl, to bohužel včera Manka vzala za zcela opačný konec.

 

Důvod proč tohle píšu je jenom a pouze ten, že díky množství všemi pořadateli investované práce se nám podařilo Pražskou MTBO ligu udělat celkem přitažlivou pro poměrně velké (z počátku mnou naprosto nepředpokládané) množství lidí. Vzhledem k tomu, že se včera na 6.závodě objevila opět poměrně slušná skupina „nováčků“, bych byl nerad, kdyby získali dojem, že takhle to u nás chodí a příště se už neukázali. Nechodí.

To nic nemění na tom, že Mance tímto děkuju, že se pořadatelství vůbec ujala.

 

Výtka 1. – O 1,5 hodiny posunutý start (v situaci, kdy všichni čekají a kdy už cca ve 20:00 toho v lese moc vidět není)

Výtka 2. – Značení kontrol (Viktor ty červenobílý mlíka neshání jen tak z nudy. Třetinu kontrol jsem vůbec nenašel a to jsem si docela jist, že jsem na nich fyzicky přítomen byl.)

Výtka 3. – Zákres mapy (Já vidím dost slušně, ale tohle bylo ztěží vidět ve stoje natož pak za jízdy.)

Výtka 4. – Šíření informací. (Nikdo nic nevěděl. Že je to skorelauf, jaký je limit, že na kontrolách není mlíko, ale jen kleště…)

 

Sumasumárum absolutně nevyužitej potenciál Klánovickýho lesa.

 

Takže jakožto „samozvaný prezident“ :o) se tímto zklamaným omlouvám. Spravíte si chuť na příštím závodě, kdy by zárukou kvality měl být pořadatel – eliťák Mirek K. Takže se na vás těšíme 16.9.

 

Meloun

 

P.S. Nerad se navážím do někoho, kdo měl aspoň snahu něco ve svým volnu udělat. Důvod proč jsem považoval za nutné tohle napsat, je právě ta skupina závodníků, která včera přišla poprvé a nemá proto možnost srovnání. Jinak já jsem si tak nějak v mezích možností zatrénoval, takže co se mě týče, já bych byl jinak zticha.

Jestli někdo cítí potřebu se k tématu vyjádřit – v knize návštěv má možnost.