Rovinka a Krásně suchý lesík…

 

…se jmenovala mapa 10. závodu FREE ligy, a myslím, že to docela sedělo. Hlavním cílem bylo nalákat dostatek lidí na poměrně daleký, ale o to záživnější závod a to se povedlo, i když někteří přihlášení (tatíček zakladatel Meloun) zbaběle nepřijeli. Lidi se z lesa vraceli vymydlený jako od maminky, ale podle reakcí velmi spokojení. Dosažené časy byly přesně tak jak bylo psáno v pokynech. Klasifikace cest podle ISOM 2010 byla samozřejmostí a ačkoliv nemám toliko času, abych ho trávil cestováním na Jezírko promapovávat kdejaké houští, takže uznávám pár chybek se vyskytnout mohlo, ale přesto myslím, že mapa byla na velice slušné úrovni. Také jsem ve středu trochu (tradičně) nestíhal, takže si nestihl tolik vyhrát s tiskem, z čehož vyplynuly dvě chybičky. Jednak byly poměrně malé a nevýrazné kolečka kontrol, což některým dělalo drobné potíže. A druhak mi z mapy vypadl kousek v jihozápadním rohu, kudy měl vést jeden z možných (i když ne ideálních, měl to být malý chytáček) postupů mezi k. 36 a 37. Tak se teda omlouvám.

Oficiálně bych tu rád poděkoval Kouřovi, který v neuvěřitelně šibeničním termínu nakreslil, vytiskl a přivezl legitky, na které jsem úplně zapomněl, prostě se mi to při pečlivém plánování zcela vyKouřilo z hlavy. Nůžky máš u mě.

A právě Kouřa si (konečně) dojel pro vítězství, když na trati urval chybujícího VoiToje. Holt Free Order není žádná prdel, chce to trochu přemejšlení. Druhý dojel Pavel Muller, ale protože oba jeli rychle domů k mamince, zbyla hlavní trofej: KLádinova píchlá guma na třetího Blouďase.

Ženy měly na výběr. Mohli absolvovat chlapskou trať s tradičním koeficientem 1,15 nebo zkrácenou ženskou trať bez koeficientu. Druhá varianta nakonec slavila úspěch, když vítězství a výhru (taky to byla guma, ale jestli byla píchlá se dozvíme až tak za 9 měsíců) získala Dana.

Poslední borci dojížděli, a v případě Hynka dobíhali (svým běžeckým výkonem 82´ se zařadil přesně doprostřed výsledkové listiny, famózní výkon) za tmy, všechna čest, ale mě v tu chvíli práce teprve čekala. Tak jsem nasadil čelofku a vydal se vstříc 12 kontrolám, které jsem na sebe sám přichystal. Moje výhody: Znalost terénu a tratě, žádná prodleva na startu. Nevýhody (samozřejmě převažovaly): celé za tmy, ztráta 30-40 sekund stahováním každé kontroly. A dosažený čas? 68:50 by na nejlepší nestačil, ale na ségru jo :-).

Závěrem dobrá zpráva pro všechny honiče bodů do Ligy. Příští týden vynechávám, takže žebříček přijde o jednoho adepta se 100% účastí. Budu na Tauplitz nahánět červený krvinky, abych vás mohl na posledních dvou Ligách totálně rozdrtit:-).

 

KLádin

 

PS: Dana, Kamenáč, Lucka, Milan Sluka, Jakub Lukas, David Fatka a Lukáš Cerman neodevzdali legitky nebo jsem je ztratil, každopádně nikoho diskat nebudu (pokud se ještě někdo sám neudá). Ač bezvěrec a neznaboha budu spoléhat na to, že osud to případným podvodníkům vrátí sám... (Lukášovi už to vlastně vrátil smotanou přehazovačkou)

 

PS2: Po vybalení batohu jsem na dně našel dalších 6 legitek, takže chybí jen ta od Lukáše Cermana...