Kniha návštěv

Datum: 28.08.2009

Vložil: Manka

Titulek: klanovice

Ahoj, neda mi to a musim se vyjadrit k nekterym vytkam. Byla jsem v Klanovicich uz v pul ctvrte, cca po dvou kilometrech sem pichla poprve, kolo vymenila a zavazela dal, to ze za kilak budu mit defekt znova, jsem opravdu uz netusila. Bohuzel rezervu sem s sebou mela jen jednu a diru u ventilku lepit neumim. Tudiz jsem vsechny zadni kontroly "zavazela" behem s kolem vedle sebe, proto tam nebyly ty dve zadni. v tu chvili sem zavolala kamaradkam, ktere bydli pobliz, aby tam jeli aspon msito mne a vyridili Vam, ze mam defekt a ze start je o pul hodiny odlozen. pricemz celou dobu sem se snazila dovolat nekomu ze zavodniku, kdo je na ceste (Koura, Ramach, Sany a pod) po postaveni zadku prijel kamarad s novou dusi a ja zavezla spon cast predku, aby se vubec mohlo neco objet.

Debatu o zkraceni casoveho limitu vyvolali sami zavodnici v ramci urychleni zavodu.

Uznavam, ze zapomenute mliko byl fakt prusvih, bohuzel.

Timto se vsem moc omlouvam. Protoze mam dostatek zkusenosti s poradanim, vim, jak moc odflaknute to vypadalo, a stve mne to.

Manka

—————

Datum: 28.08.2009

Vložil: MaTus

Titulek: Tezko na cvicisti

He, he, ja si naivne myslel, ze chybejici faborky byl umysl abychom se pocvicili :-)

—————

Datum: 27.08.2009

Vložil: Mirek

Titulek: Klánovice

Ahoj,

trošku zkusím zhodnotit dnešní závod. Podle mně to připomínalo MTBO pouze názvem :-(

1) opožděný start o 30min
2) v terénu bylo asi o 6 kontrol méně než bylo plánováno, takže to nebyl moc skorelauf
3) kontroly nebyly vidět, protože samotné kleště vidět zákonitě nejsou, chce to alespoň mlíko nebo malej lampion
4) tisk kontrol na mapě byl opravdu na lupu
5) těžko hodnotit takovýhle závod, když všem lidem chybí nějaké kontroly, protože je nenašli, ale fyzicky tam byli

Samozřejmě, že to byl MTBO trénink, takže to jako trénink posloužilo, ale i přesto by měly mít závody nějakou kvalitu. Alespoň mapování si člověk vyzkoušel a to včetně rychlé jízdy na kole. Jediná škoda byla, že obvykle jsem hledal cca 30s až 2min kleště, takže to byl trošku intervalový trénink.

Celkově bych nazval tento díl Pražské MTBO ligy jako jako špatnou prezentací toho, jak může MTBO hezké. Škoda lidí, kteří si to dnes přijeli vyzkoušet, mně osobně by se to moc nelíbilo.

Doufám, že takhle nedopadne příští závod MTBO ligy (16.9.), který pořádám já v lese za Káraným. Tam to bude doufám mnohem lepší :-) O víkendu jdem s Markétou pokročit v přípravě mapy s klasifikací cest pro MTBO.

Mirek

—————

Datum: 27.08.2009

Vložil: ivan

Titulek: radost

Tak velkou radost z nalezených kleští, po téměř pětiminutovém hledání ve dvojce s ramachem a pak ještě s jednou dvojicí, na kontrole pod rozbitým můstkem,už jsem fakt dlouho neměl.Hned mě to pivo víc chutnalo. Taky mě přitom ještě napadá,že si tady nestěžuje žádná princezna,nejsme chlapi trochu za dámičky?

—————

Datum: 28.08.2009

Vložil: Jarka

Titulek: Re: radost

Myslím, žes to trefil - jste trochu za dámičky! Já Manku i další pořadatele obdivuju, já jsem ráda, že se po práci dostavím včas na start... A i když jsem si připadala chvílema víc jako na táborový bojovce než na MTBO, a v půlce jsem navíc píchla, takže zbytek jsem dala jako OBčko, tak jsem s tréninkem, resp. s tím, že jsem po práci mohla hnout kostrou - v lese a s mapou, NAPROSTO SPOKOJENÁ! Takže ještě jednou, Manko, díky!

—————

Datum: 27.08.2009

Vložil: Meloun

Titulek: diskuze

Jako nepopiratelný a zcela zásadní přínos 6.závodu beru to, že tady ta diskuze konečně trochu žije :o))

—————

Datum: 27.08.2009

Vložil: Kouřa

Titulek: Trénink

Takhle nějak si představuju trénink, při kterém fakt o nic nejde. Když říkám o nic tak myslím ani o čas. Pokud si řeknem, že se někde sejdem, někdo rozvěsí kleště, nebo jen fábory bez kleští, a ostatní si to pak objedou, aby si potrénovali pohyb v mapě, tak to beru. V tomto ohledu Mance děkuju.

Že se PMTBOL vyvinula velmi rychle už někam dál je věc druhá a souhlas s Melounem, že v tomto pohledu byl 6. "závod" slepou uličkou. A dodávám že je dobře že jsme si jí okusili... (až na ty nováčky)

Koleje, fábory, zákres v mapě, pokyny - souhlasím... ale podle mě nějvětší výzva je Čas startu - sám jsem jej o 45min u svého závodu nedodržel takže mluvím z vlastní zkušenosti (taky jsem schválně do popozic dal radši už od 15:00!) Že Manka píchla při rozvěšování je pech! To se může stát každýmu. Ale organizátor musí mít rezervu! ...když je to akce pro cca 30 - 50 lidí. Z toho plyne můj obecný apel že: kdo nemůže v den závodu bejt aspoň 3 hodiny předem na místě, ať radši nepořádá.

Jízda v šeru je nepřítel MTBO (i kdyby tam byli fábory) a denní čas je víc a víc proti nám...

—————

Datum: 27.08.2009

Vložil: MaTus

Titulek: Hledej smudlo

Smudla hledal jak mohl, chvili mi trvalo nez jsem pochopil, ze kontrola jsou jen klesticky, avizovane faborky nikde. Pak uz to slo docela slusne, oci mam dobre a nasel jsem se stestim vsechny kontroly (orientacke stesti vybrane na pul roku). V mape jsem marne hledal prechody pres trat a tak jsem chca nechca svihnul trat tam a zpatky kde se to podle kontrol nabizelo. Jako trening dobry, jako zavod frustrujici zejmena pro kazdeho kde neni zvykly hledat v podrostu. Radost z kazde seslosti, diky za usporadani. Manko, rad bych si nekdy dal v Klanovickem lese vylepsene repete. Uz se tesim na Quasovu paradicku.

—————

Datum: 27.08.2009

Vložil: RaMach

Titulek: Klánovičák

Organizace závodu mohla být lepší, koneckonců vždy to může být lepší. Ale važme si každého, kdo sám ve svém volnu a prakticky zdarma něco podobného zrganizuje. Mám za to, že ve všední den po práci či po studiu je to nadlidský úkol, když Vás navíc potká něco nečekaného, co přípravy naruší.... Já sám jsem si to užil, bikerský pěšinky a letecký terén. Samosebou ty bezpečné přechody trati oznámené v rozpisu by bodlo udělat umístěním kontrol u tunelů pod tratí a ne všechny kleště jsem našel, ale už se těším na příští ligu! Ramach

—————

Datum: 27.08.2009

Vložil: Viktor

Titulek: Ještě k tomu Klánovičáku

Ještě poznámka pro budoucí pořadatele : pokud stavim závod u rychlíkové trati (dálnice, ...) dám kontrolu bezprostředně k podjezdu (nadjezdu, ...) aby to samo donutilo závodníky tamtudy jet. Nechci vůbec domyslet, kdyby to Pendolíno někoho rozprásklo.

—————